Deze zomer wees de familie Van Wassenaer ons op de verkoop van een set vroeg 18de-eeuwse kandelaars op een veiling in New York. Al snel werd duidelijk dat de prachtige zilveren kandelaars verbonden waren met Kasteel Duivenvoorde en wel met het echtpaar Van Wassenaer-Bentinck die tussen 1707 en 1763 eigenaar was van het landgoed. De kandelaars, gemaakt in 1714 door de beroemde zilversmid Pierre Platel, dragen het alliantiewapen van het echtpaar en weerspiegelen de internationale stijl die zij vanuit London waar zij een tijd verbleven naar Voorschoten brachten.
De familie Van Wassenaer speelde vijf eeuwen lang een belangrijke rol in de geschiedenis van Duivenvoorde, maar hun collectie is helaas grotendeels overgebracht naar Kasteel Rosendael. Dankzij de steun van fondsen en enkele donateurs zijn de kandelaars nu terug op Duivenvoorde. Vlak voor de verwerving schonk de familie Van Wassenaer een zilveren dienschotel waarmee door deze objecten een belangrijke lacune in de collectie Duivenvoorde weer zichtbaar gemaakt kan worden en weer nieuwe verhalen kunnen worden toegevoegd aan de rijke geschiedenis van Duivenvoorde.
Vanaf 12 december worden de kandelaars en de dienschotel feestelijk gepresenteerd tijdens de romantische kaarslichtrondleidingen in het kasteel.
Dankzij de steun van
Aangekocht met steun van de Vereniging Rembrandt (mede dankzij haar VriendenLoterij Aankoopfonds), Het Cultuurfonds, Mr. R.H.L. Cornelissen Fonds en het Carolijn Jongsma Fonds, Vereniging Rembrandt,